گام نهایی ایران برای افزایش تولید نفت از میدان مشترک با عربستان
گام نهایی ایران برای افزایش تولید نفت از میدان مشترک با عربستان
سکان نیوز؛مجری طرح توسعه میدان فروزان در شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: با تلاش متخصصان این شرکت، جریان‌دهی نخستین چاه تولیدی طرح نگهداشت و افزایش تولید در میدان مشترک فروزان آغاز شد و برای نخستین بار تولید نفت از لایه مخزنی کژدمی فوقانی در این میدان محقق شد.

به گزارش سکان نیوز از شرکت نفت فلات قاره ایران، مهندس شهرام متوسل افزود: با توجه به اولویت توسعه میادین مرزی و مشترک، تسریع در افزایش تولید میدان مشترک فروزان در دستور کار قرار گرفت و خوشبختانه پس از ۸۸ روز تلاش مستمر شبانه‌روزی در ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ با موفقیت جریان سیال از چاه برقرار شد.

وی گفت: پس از انجام ۲۷۳۸ متر حفاری در ۸ حلقه چاه، برای نخستین بار تولید نفت از لایه مخزنی کژدمی فوقانی در این میدان محقق شد که با تکمیل این چاه، دکل حفاری به یک چاه دیگر منتقل و همچنان حفاری در سایر چاه‌ها ادامه خواهد یافت.

متوسل گفت: با انجام عملیات طراحی، مهندسی، خرید کالا، تجهیزات و تامین سرویس‌های لازم، همزمان دو دستگاه دکل دریایی در حال حفاری در این میدان مشترک است.

به گزارش ایرنا، پروژه افزایش تولید میدان مشترک فروزان جزو یکی از چهار پروژه طرح نگهداشت و افزایش تولید در شرکت نفت فلات قاره ایران است که توسط شرکت‌ پتروپارس اجرا می‌شود.

  • نویسنده : میلاد