وصول 1406میلیارد تومان از مطالبات شهرداری مشهد طی یک ماه گذشته
وصول 1406میلیارد تومان از مطالبات شهرداری مشهد طی یک ماه گذشته
سکان نیوز؛ شهردارمشهد الرضا علیه السلام گفت: از ابتدای دوره ششم مدیریت شهری تا کنون 1406میلیارد تومان از مطالبات شهرداری وصول شده است.

سید عبدالله ارجائی در دهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر و در دفاع از لایحه دو فوریتی وصول بخشی از مطالبات شهرداری از موسسه ملل، افزود: وضعیت نقدینگی شهرداری در حال حاضر مناسب نیست و برای رفع بخشی از این مشکل جلسات فشرده ای طی دو هفته گذشته برای وصول مطالبات در مشهد و تهران برگزار شد.

وی با بیان اینکه امروز لایحه دو فوریتی را برای وصول بخشی از مطالبات موسسه ملل جهت کاهش مشکل نقدینگی شهرداری به شورای شهر ارائه داده ایم، اظهارکرد: در کنار این لایحه تفاهم نامه های دیگری نیز برای وصول مطالبات شهرداری از سایر بخش ها در حال انجام است که به مرور برای تصویب به شورا ارائه خواهد شد.

شهرارمشهد الرضاعلیه السلام تصریح کرد: تعداد بسیاری از پیمانکاران بیش از 10 ماه است که مطالباتی دارند و باید پرداخت شود؛ بخش کوچکی از این مطالبات با تصویب این لایحه پرداخت می شود.

ارجائی اضافه کرد: از آغاز دوره جدید مدیریت شهری تا امروز با کمک علی بن موسی الرضا، تلاش همکارانم و حمایت های شورای اسلامی شهر،1406میلیارد تومان از مبالغی که وصول آنها دچار نقص شده بود وصول شده است.

وصول 170 میلیارد تومان مطالبات شهرداری از بانک ملل

شهرارمشهد الرضاعلیه السلام، همچنین درحاشیه دهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر، گفت: تعدادی قرارداد و تفاهم نامه از دوره های قبلی وجود دارد که مشمول سنوات شده و دچار یک سری مشکلات حقوقی است که باعث شده مبالغی از شهرداری نزد اشخاص حقیقی و حقوقی باقی بماند.

ارجائی افزود: یکی از مطالبات به دلیل مشکلات حقوقی نزد بانک ملل مانده بود که با دو هفته کار فشرده توافقی انجام و در پی آن لایحه ای برای تصویب به شورای شهر ارائه شد و خوشبختانه شورا با آن موافقت کرد، با این تفاهم حدود 170 میلیارد تومان از مطالبات شهرداری مشهد وصول خواهد شد که بابت همکاری موسسه ملل از آقای جوادی تشکر می کنیم.

وی ادامه داد: پس از تایید مصوبه این مبلغ به سرعت وصول و بخشی از طلب به حق پیمانکاران که برخی 10 ماه است پولی دریافت نکرده اند، پرداخت خواهد شد.

شهرارمشهد الرضاعلیه السلام افزود: درحال حاضر مبلغ بالایی را از ناحیه قرادادها و تفاهم نامه هایی که دچار مشکلات حقوقی هستند از اشخاص حقوقی و حقیقی طلبکار هستیم و تا ریال آخرش را وصول و به شهر برخواهیم گرداند.