شبکه برق در وضعیت پایدار است/ ۳۶ کارخانه سیمان به تولید برگشتند
شبکه برق در وضعیت پایدار است/ ۳۶ کارخانه سیمان به تولید برگشتند
سکان؛مدیرکل هوشمندسازی نوین توانیر گفت:محدوديتهايي كه براي برخي صنايع به ويژه در صنعت سيمان ايجاد شده بود به حداقل رسيد به طوري كه در حال حاضر 36 كارخانه سيمان كه با محدوديت مواجه شده بودند، خوشبختانه به توليد بازگشته اند.

مهندس مدقق در گفت وگو با شبکه خبر ضمن اعلام این خبر افزود: وضعیت تراز تولید و مصرف امروز با توجه به کاهش ۳ تا ۴ درجه ای دمای هوا نسبت به هفته گذشته در شرایط پایدار قرار دارد.
وی افزود: با توجه به این مهم، محدودیتهایی که برای برخی صنایع به ویژه در صنعت سیمان ایجاد شده بود به حداقل رسید به طوری که در حال حاضر ۳۶ کارخانه سیمان که با محدودیت مواجه شده بودند، خوشبختانه به تولید بازگشته اند.
وی با اشاره به کاهش ۴۰۰ مگاواتی مصرف برق در ادارات و دستگاههای دولتی خاطرنشان ساخت: خوشبختانه در این بخش با همت سازمان بسیج ممیزی انرژی در برخی ادارات انجام شد که امیدواریم این روند در تمام ساختمانهای ادارات دولتی، دستگاههای اجرایی و بانکها تداوم داشته و مدیریت انرژی مستقر و ممیزی انرژی در آنها انجام شود.
مهندس مدقق در پایان تصریح کرد: در چند روز خوشبختانه محدودیتی در زمینه کمبود برق ناشی از کمبود تولید و یا بروز حادثه عمده در شبکه نداشتیم و شبکه وضعیت پایدار داشته است.