رونمایی از تمبر خاویار ایران توسط شیلات/توسعه پرورش ماهیان خاویاری در 21 استان
رونمایی از تمبر خاویار ایران توسط شیلات/توسعه پرورش ماهیان خاویاری در 21 استان
سکان؛ تمبر یادبود روز گرامی داشت خاویار ایران، توسط رئیس سازمان شیلات ایران رونمایی شد.

به گزارش سکان، نبی‌الله خون‌میرزایی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران در ششمین همایش ملی و نمایشگاه خاویار و صنایع وابسته اظهار کرد: توسعه پرورش ماهیان خاویاری و حفاظت از ذخایر خاویار کشور همواره از مسائل مهم و ارزشمند ایران بوده است.

وی افزود: اعتبار خاویار ایران در جهان، از دستاوردهای فرهنگی و اقتصادی کشور است و ارزش افزوده فراوانی برای ما در بر خواهد داشت.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: باید هم پاسداری از محیط زیست را سرلوحه کار خود قرار دهیم و هم به دفاع از خاویار ایرانی پایبند باشیم و باعث تنزل آن نشویم.

وی افزود: با توجه به ظرفیت‌هایی که در کشور داریم، این ماهی را در ۲۱ استان کشور پرورش می‌دهیم و این اقدام قابل توسعه به تمام استان‌های کشور است.

خون میرزایی با بیان این که سازمان شیلات ایران متعهد به توسعه ماهیان خاویاری بوده و طبق برنامه توسعه‌ای کشور پیش رفته‌است، خاطرنشان کرد: عملکرد ۸ ساله دولت تدبیر و امید به لحاظ گسترش پهنه، تعداد مزارع و میزان تولید نشان دهنده پایبندی به این برنامه است و افق روشنی پیش روی این صنعت قرار دارد.

وی ابراز امیدواری کرد: امید داریم با بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و حضور سرمایه‌گذاران، تجار و بازرگانان در این عرصه، شاهد گسترش این صنعت باشیم.

خون‌میرزایی با اشاره به این که در تمام بخش‌های شیلات نیاز به دانش روز جهان احساس می‌شود، گفت: بسیاری از مشکلات موجود در راه صنعت شیلات بدون ارتباط با شرکت‌های دانش بنیان و صاحب‌نظران داخلی و خارجی برطرف نخواهد شد.