دولت در صدد ارائه لایحه درباره بیمه و مسکن خبرنگاران است
دولت در صدد ارائه لایحه درباره بیمه و مسکن خبرنگاران است
سکان؛عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: دولت درصدد ارائه لایحه‌ای برای حمایت از خبرنگاران است که به واسطه آن بیمه و مسکن این قشر فرهیخته در اولویت رسیدگی قرار گیرد.

غلامرضا منتظری درباره وعده محقق نشده مسکن، گفت: مسکن به عنوان یک کالای اساسی برای تمام اقشار جامعه محسوب می‌شود، رشد بی‌رویه تورم خانه‌دار شدن را برای اقشار ضعیف جامعه تبدیل به یک آرزوی دست نیافتنی کرده است. طرح‌های مختلفی برای خانه‌دار شدن طیف کم درآمد جامعه توسط دولت‌های مختلف ارائه داده شد، اما تاکنون محقق نشده است.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس با اشاره به جزئیات ساخت مسکن ملی برای خبرنگاران، افزود: ساخت «مسکن ملی توسط دولت مسیری برای خانه‌دار شدن اقشار ضعیف جامعه به ویژه خبرنگاران است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تلاش برای تدابیری با وزارت مسکن و شهرسازی است تا ساخت مسکن خبرنگاران محقق شود؛ امیدواریم این مهم به مرحله عملیاتی شدن برسد.

منتظری با بیان پرداخت هزینه سنگین اقساط خانه‌دار شدن، یادآور شد: پرداخت اقساط مسکن با توجه به حقوق دریافتی خبرنگاران ممکن نیست، باید وزارت فرهنگ و ارشاد به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشد.

وی با اشاره به درآمد کم خبرنگاران، تصریح کرد: شغل خبرنگاری حرفهِ درآمدزایی محسوب نمی‌شود‌، بر همین اساس دولت باید حمایت‌های حداقلی برای این گروه زحمتکش داشته باشد؛ بیمه و مسکن خبرنگاران از مباحث و موضوعات در دولت‌های مختلف بوده است، بر همین اساس دولت درصدد ارائه لایحه‌ای برای حمایت از خبرنگاران است که به واسطه آن بیمه و مسکن این قشر فرهیخته در اولویت رسیدگی قرار گیرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم کلیات لایحه حمایت از خبرنگاران هر چه سریعتر به مجلس ارائه شود تا شاهد بهره‌مندی این عزیزان از حداقل‌های حمایتی باشیم، مسکن نیاز اساسی هر فردی محسوب می‌شود، برای تحقق این هدف نیازمند همراهی و همکاری وزارتخانه‌های مختلف هستیم.