دعوت از رئیس‌جمهور برای حضور در ‌جلسه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی
دعوت از رئیس‌جمهور برای حضور در ‌جلسه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی
سکان نیوز؛ رئیس اتاق بازرگانی ایران، گفت: در راستای ‌اثربخشی بیشتر مصوبات شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی ، دعوت می‌کنیم حداقل یک بار در سال رئیس جمهور در این جلسات شرکت کند.

غلامحسین شافعی در یکصد و ششمین نشست شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی که با حضور وزیر امور اقتصاد و دارایی در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، بیان کرد: در زمینه ضمانت اجرایی مصوبات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی نقدهایی وجود دارد، لذا پیشنهاد ما این است که با برخی از اصلاحات افزایش ضمانت اجرایی این مصوبات را داشته باشیم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با گلایه‌مندی از چگونگی حضور مسئولان دولتی در جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت: تقاضا داریم با شروع کار در این دوره وضعیت تغییر کند، زیرا در کل سال 99 مشارکت وزیر صمت در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی 30 درصد، وزیر جهاد کشاورزی 20 درصد و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی 10 درصد بوده است.

وی افزود: البته حضور وزیر اقتصاد در این جلسات صد درصد و نمایندگان مجلس نیز به طور متوسط 70 درصد در جلسات حضور داشته‌اند.

شافعی همچنین درخواست کرد تا برای اثربخشی جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی حداقل یک بار در سال رئیس جمهور در این جلسات شرکت کند.