تقابل اکبری با حریف فیلیپینی در MMA/ شانس بالای مبارز ایرانی برای پیروزی
تقابل اکبری با حریف فیلیپینی در MMA/ شانس بالای مبارز ایرانی برای پیروزی
سکان؛ مبارزه آسان امیرعلی اکبری فایتر ایرانی حاضر در مسابقات MMA سازمان وان چمپیون شیپ قرار است 12 آذرماه با براندون ورا فیلیپینی در سنگاپور برگزار شود.

سازمان “وان چمپیون شیپ” در جدیدترین خبر خود، زمان برگزاری دومین مبارزه امیرعلی‌ اکبری فایتر کشورمان در این سازمان را  12 آذرماه سال جاری در کشور سنگاپور برابر “براندون ورا” اهل کشور فیلیپین اعلام کرده است،  اما حریف علی اکبری کیست؟

“راندون ورا” 45 سال، یک ماه و سه هفته و دو روز است که به دنیا آمده ، او حالا با 190 سانتی متر قد و  101 کیلوگرم وزن قرار است به مصاف امیر علی اکبری 35 ساله برود. علی اکبری با 192سانتی متر قد و 114 کیلوگرم  وزن قرار است دومین مبارزه خود را در این سازمان به نمایش بگذارد. در واقع علی اکبری فایتر ایرانی کشورمان قرار است با حریفی مبارزه کند که نزدیک به 10 سال از خودش جوان تر است و در واقع این طور به نظر میر سد که از لحاظ نیروی جوانی این فایتر فیلیپینی ضعیف تر از  علی اکبری است و در واقع فایتر کشورمان 12 آذرماه کار آسانی را در قفس سنگاپور خواهد داشت.

“راندون ورا” ساکن کشور آمریکا است که در نور فولک‌ ویرجینیا بزرگ شده و در واقع یک کشتی گیر در سطح دانشگاهی است. وی در سال 1999 پس از مصدومیت از ناحیه بازو کشتی را کنار می گذارد و پس از بهبودی مصدومیت خود شروع به یادگیری هنر گرپیلینگ میکند و پس از مدتی وارد هنرهای رزمی ترکیبی می شود.

“راندون ورا” 20 سال پیش و در جولای سال 2002 MMA اولین مسابقه  خود را با پیروزی آغاز می کند و پس از آن به مدت 12 در سازمان های مختلف MMA  در آمریکای شمالی به رقابت می پردازد. او اولین مسابقه ی خود در سازمان وان چمپیون را در سال 2014 انجام داد، جایی که در راند اول “ایگور سوبورا” را متوقف کرد.

در هر حال با توجه به سن بالای حریف امیر علی اکبری و اینکه در اجرای فنون درگیری ‌‌کشتی کاملا حریفی مبتدی و دست و پا بسته ای است، پیش بینی بازی بسیار راحت و یک برد شیرین برای امیر علی اکبری است. بر اساس نظرسنجی که این سازمان  برای مبارزه این دو فایتر انجام داده، شانس بردن در این مبارزه برای امیرعلی اکبری 87 درصد و برای ” راندون ورا” 13 درصد تخمین زده شده است.

ضمن اینکه “براندون ورا” کلا در 16 بازی برنده شده و  11 بازی را با ناک اوت کردن حریفان خود و 4 بازی را هم با کسب امتیاز پیروز شده است و در 9 بازی هم بازنده بوده  و 6 بازی را ناک اوت شده است و 3 بازی را هم با اختلاف امتیازی واگذار کرده است.

لازم به ذکر است، امیر علی‌اکبری فایتر ایرانی شاغل در MMA شهریور ماه سال جاری در نخستین مبارزه خود به مصاف “مائورو سریلی” ایتالیایی رفت و پس از مدت های طولانی، موفق شد این بار پیروز از قفس بیرون بیاید.