انتقاد کریمی فیروزجایی از ضعف و بی تدبیری دولت در حوزه سلامت
انتقاد کریمی فیروزجایی از ضعف و بی تدبیری دولت در حوزه سلامت
سکان نیوز؛ عضو هیئت رئیسه مجلس گفت؛ در صورت تداوم بی‌تدبیری‌ها در حوزه سلامت وضعیت فاجعه‌آمیزی را شاهد خواهیم بود و خدمات این بخش با اختلال مواجه خواهد شد.

علی کریمی‌فیروزجایی در گفت‌وگویی اظهار کرد: آزادسازی سفرهای نوروزی در شرایط همه گیری کرونا اوج بی‌تدبیری دولت بود.

عضو خانه ملت با اشاره به مخالفت وزیر بهداشت با آزادسازی سفرهای نوروزی گفت: دولت در مسئله مهمی چون کرونا که با جان و سلامت مردم ارتباط مستقیم دارد، به نظرات کارشناسی بی‌توجه است که جای تاسف دارد.

نماینده مردم بابل با اظهار تاسف از اوج‌گیری دوباره کرونا بعد از تعطیلات نوروز، دولت و مسؤولان ستاد ملی مقابله با کرونا را مسؤول وضع موجود دانست و افزود: مجلس شورای اسلامی براساس رسالت ذاتی خود از این مسئله براحتی نخواهد گذشت.

کریمی‌فیروزجایی با تاکید بر لزوم پشتیبانی همه جانبه از تصمیمات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌عنوان متولی امر سلامت و درمان کشور خاطر نشان کرد: دوگانگی در تصمیم‌سازی و اجرای طرح‌های غیرکارشناسی در این حوزه به امنیت ملی کشور آسیب وارد می‌کند.

این مسؤول پارلمانی ورود فوری شورای امنیت ملی به وضعیت ناشی از بی‌تدبیری در ستاد ملی کرونا را خواستار شد و افزود: در صورت تداوم بی‌تدبیری‌ها در حوزه سلامت وضعیت فاجعه‌آمیزی را شاهد خواهیم بود و خدمات این بخش با اختلال مواجه خواهد شد.

عضو مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به ورود ۲میلیون مسافر به این استان در ایام تعطیلات عید تصریح کرد: نادیده انگاشتن تبعات حضور این مسافران برای رشد آمار ابتلا به کرونا تامل انگیز است.

کریمی‌فیروزجایی با تاکید بر ضرورت پیگیری این موضوع از سوی رسانه‌ها و نمایندگان مجلس گفت: پیگیری و تعیین نقش مدیریت ستاد ملی مقابله با کرونا در وضعیت پیش آمده مطالبه ملی است.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید با مردم و رسانه‌ها شفاف در خصوص چرایی رشد اپیدمی کرونا در ایام عید صحبت کند.