آمادگی ایران برای ایجاد شهرک صنعتی در عمان
آمادگی ایران برای ایجاد شهرک صنعتی در عمان
سکان؛ وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ایران آمادگی دارد تا یک شهرک صنعتی بزرگ را در عمان ایجاد کند.

عباس علی‌آبادی در بیستمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان با بیان اینکه ما آمادگی داریم در عمان سرمایه‌گذاری کنیم، گفت: ما آماده هستیم تا در بخش انرژی همکاری مشترک داشته باشیم و در عمان نیروگاه بسازیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: همچنین می‌توانیم در عمان زمینه احداث نیروگاه در سایر کشورها از جمله افریقا را فراهم سازیم زیرا ما و شما توان فنی و مالی داریم و با استفاده از این توانمندی می‌توانیم کارهای بزرگی را انجام دهیم.

وی بیان داشت: پیشنهاد مشخص من این است که حول چند پروژه مهم با یکدیگر کار کنیم. لذا ما آمادگی داریم در عمان یک شهرک صنعتی بزرگ تأسیس کنیم.

علی‌آبادی اظهار داشت: ما می‌توانیم سرمایه‌گذاران عمانی را برای سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در حوزه‌های مختلفی مانند معادن، انرژی، پزشکی و … بپذیریم.

وی افزود: ما در ایران در زمینه حمل‌ونقل و برقی‌سازی حمل‌ونقل از امکانات خوبی برخوردار هستیم و مطلع هستم که در این زمینه در عمان نیز اقدامات خوبی انجام شده است. لذا می‌توانیم به صورت گسترده در زمینه ساخت اتومبیل‌های برقی با یکدیگر همکاری کنیم و با تولید این محصول آن را به منطقه نیز صادر کنیم.

به گزارش فارس، بیستمین اجلاس کمیسیون‌های مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان با حضور عباس علی‌آبادی وزیر صمت، و قیس‌ بن محمد الیوسف وزیر تجارت، صنعت و توسعه سرمایه‌گذاری عمان عصر امروز در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار شد.

در حاشیه این اجلاس توافق‌نامه حمایت از سرمایه‌گذاری‌های مشترک بین وزارت صمت ایران و وزارت اقتصاد عمان امضا شد. همچنین یادداشت تفاهم همکاری در زمینه‌های فناوری و تکنولوژی بین وزارت صمت ایران و اتاق بازرگانی عمان امضا شد.