مهاجرت برخی،کشتی گیران را به بنا بدبین کرد
مهاجرت برخی،کشتی گیران را به بنا بدبین کرد
سکان نیوز؛ یکی از موضوعاتی که همه کشتی گیران را به بنا بدبین کرد رفتن بعضی از کشتی گیران به کشورهای دیگر بود. این موضوعات را مطرح کردند و در آستانه مسابقات هم تأثیر خود را گذاشت.

عارف ربطی در گفت و گویی، در خصوص عملکرد تیم ملی کشتی در رقابت های جهانی بلگراد اظهار داشت: به نظرم اختلاف درون تیمی در کشتی فرنگی باعث شد تا کشتی گیران انگیزه لازم را برای رقابت ها نداشته باشند. این موضوعات مهم و قابل بررسی است که فدراسیون باید آن ها را بررسی کند و این اختلافات را در تیم ملی فرنگی حل کند. چه مسائل درون تیمی و چه نتایجی که در صربستان کسب شد باید مورد آنالیز و بررسی قرار بگیرد تا مشکلات حل شود. وقتی تیم ملی کشتی فرنگی بدون آنالیز حریفان پا در رقابت های جهانی می گذارد باید این انتظار را هم داشته باشیم که انگیزه لازم برای رقابت با حریفان خود را نداشته باشند. وقتی می گوییم همه موارد باید بررسی شود باید این را مورد توجه کنیم که همه علت های برد و باخت باید همه با هم بررسی شود و به یک جمع بندی درست برسیم تا تیم ملی کشتی فرنگی از این شرایط خارج شود.

مهاجرت برخی،کشتی گیران را به بنا بدبین کرد

وی با اشاره به مهاجرت برخی از کشتی گیران گفت: یکی از موضوعاتی که همه کشتی گیران را به بنا بدبین کرد رفتن بعضی از کشتی گیران به کشورهای دیگر بود. این موضوعات را مطرح کردند و در آستانه مسابقات هم تأثیر خود را گذاشت. بد بین شدن کشتی گیران به بنا همه چیز را به نظرم بهم ریخت و تمرکز کشتی گیران را هم از بین برد و نتوانستند درست کشتی بگیرند. حالا که تیم ملی از مسابقات جهانی صربستان بازگشته است باید خیلی از موارد بررسی شود و موشکافانه مورد توجه قرار بگیرد چرا که ممکن است فدراسیون هم در این باره قصوری را هم داشته باشد. مشکلات می تواند از فدراسیون تا اردو های تیم ملی و کادر فنی باشد که باید به دقت مورد ارزیابی قرار بگیرد.

بنا در تیم ملی کشتی فرنگی اشباع شده بود

ربطی در خصوص خداحافظی بنا از کشتی فرنگی عنوان کرد: من احساس می‌کنم بنا اشباع شده است و باید از نظر فنی و روانی در تیم ملی کشتی فرنگی تغییراتی داده شود. اگر این تغییرات به موقع و درست نباشد ممکن است در ادامه شاهد ناکامی کشتی گیران در آینده باشیم.

انتخابی تیم های ملی باید 2 مرحله ای باشد

دبیر سابق فدراسیون کشتی درباره انتخابی تیم‌های ملی تصریح کرد: بدون شک مسابقات انتخابی در کشتی باید برگزار شود. چرا که برترین کشتی گیر روی تشک مشخص می شود. کشتی؛ والیبال و بسکتبال نیست که بگوییم چون یکی دستش بلند است و قد بلندی دارد باید در اردو های تیم ملی حضور داشته باشد و یا سرمربی بگوید فلان نفرات باید در اردو ها شرکت کنند، نه اصلا چنین چیزی نیست. مسابقات انتخابی باید برگزار شود نفرات اول تا چهارم به اردوی تیم ملی دعوت شوند و بعد از آن هم یک مسابقه انتخابی درون اردویی برای نفر برتر و انتخابی اعزامی به مسابقات برگزار شود تا رقابت بین کشتی گیران همیشه وجود داشته باشد.

وی در ادامه افزود: وقتی در مسابقات انتخابی یک نفر را انتخاب کنیم و بگوییم به مسابقات خواهی رفت انگیزه هرچه بگذرد کمتر می شود اما وقتی نفرات انتخاب نشوند و درون اردو با هم در حال رقابت باشند مطمئنا نفری هم که انتخاب می شود برای مسابقات با انگیزه بهتری وارد مسابقات می شود و نتیجه خوبی را هم کسب می کنند. اگر روند انتخابی تیم ملی درست نشود در آینده باز هم شاهد تیم قوی و منسجم نخواهیم بود.