برگزاری جلسه بررسی استخراج غیر قانونی رمز ارزها در سیستان و بلوچستان
برگزاری جلسه بررسی استخراج غیر قانونی رمز ارزها در سیستان و بلوچستان
سکان نیوز؛ جلسه بررسی استخراج غیر قانونی رمز ارزها در استان سیستان و بلوچستان با حضور مسئولان استانی برگزار شد.

به گزارش سکان، با حضور مهندس پرنده مطلق مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای سیستان و بلوچستان، دکتر احمدزاده دادیار دادیار حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب زاهدان، مهندس عوض‌زاده مدیرعامل شرکت توزیع برق، محمدی معاون شرکت مخابرات استان، مدیران و مسئولین سایر سازمان‌ها جلسه بررسی استخراج غیرقانونی رمز ارزها در محل شرکت برق منطقه‌ای سیستان و بلوچستان برگزار شد و در خصوص هماهنگی بیشتر ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی در پایش و کشف محل‌های استخراج غیرمجاز رمرز ارزها تصمیماتی اتخاذ شد.

مهندس پرنده مطلق در این جلسه اظهار داشت: در خصوص صنایع و کارخانه‌هایی که میزان تولید با میزان برق مصرفی همخوانی ندارد با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت میزان واقعی تولید آنها بررسی شود و صنایع متخلف در بحث استخراج غیر مجاز رمز ارزها شناسایی و برخورد جدی صورت گیرد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای سیستان و بلوچستان در ادامه عنوان نمود: برای جلوگیری از استفاده مجدد دستگاه‌های کشف شده استخراج رمز ارزها محل هایی جهت انبار و نگهداری در نظر گرفته شود تا امکان استفاده مجدد متخلفین از این دستگاه‌ها مهیا نگردد و همچنین شرکت مخابرات استان در پایش و ارائه اطلاعات فنی همکاری لازم را با صنعت برق استان بیش از پیش داشته باشد.

همچنین مهندس عوض زاده مدیرعامل شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان در ادامه بیان نمود: مسئله استخراج غیر مجاز رمز ارزها نه تنها در استان سیستان و بلوچستان بلکه در تمام کشور به یک مشکل اساسی تبدیل شده است و با توجه به شرایط استان در خصوص تعرفه‌ برق مناطق گرمسیری برای افراد متخلف جذابیت ایجاد نموده که پایش مستمر و همکاری بخش‌های مختلف بخصوص شرکت مخابرات استان میتواند در بالابردن کشفیات کمک بسزایی نماید.

در ادامه جلسه دکتر احمدزاده دادیار حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب زاهدان با اشاره به نیاز و ضرورت همفکری همه دستگاه‌ها در اجرای قانون بر استفاده از امکانات موجود به بهترین شکل و با توجه به شرایط استان لازم و ضروری دانست.

وی همچنین عنوان نمود: مسئله استخراج غیر مجاز رمز ارزها ارتباط مستقیم با حقوق مردم دارد و فرهنگ سازی رعایت حقوق عامه در جامعه بسیار مهم و ضروریست و در مسئله استخراج غیر مجاز رمز ارزها و حتی اعطای مجوز استخراج مجاز نیز شرایط ویژه استان در نظر گرفته شود تا در حق و حقوق مردم شریف استان اجحافی صورت نگیرد.

در پایان جلسه بر همکاری بیش از پیش دستگاه قضا و حمایت قانونی از سازمان‌های مرتبط با استخراج غیر مجاز رمز ارزها، بکارگیری همه امکانات موجود و برگزاری مستمر جلسات تاکید شد.