افزایش 3000 مگاواتی مصرف برق از روز دوشنبه/گرمای هوا و افزایش مصرف سرمایشی
افزایش 3000 مگاواتی مصرف برق از روز دوشنبه/گرمای هوا و افزایش مصرف سرمایشی
سکان؛ سخنگوی صنعت برق خاطرنشان کرد: از روز دوشنبه با افزایش دما، افزایش 3000 مگاواتی مصرف برق را پیش بینی می کنیم که نیازمند همکاری جدی تر همه مشترکان هستیم.

به گزارش سکان، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در خصوص آخرین وضعیت تأمین برق کشور گفت: شرایط شبکه سراسری برق کشور بسیار پایدار است و نیروگاه های کشور در حداکثر تولید خودشان هستند.

وی افزود: درحال حاضر هیچ گونه خاموشی برنامه ریزی شده ای در کشور نداریم.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان کرد: از روز دوشنبه با افزایش دما، افزایش 3000 مگاواتی مصرف برق را پیش بینی می کنیم که نیازمند همکاری جدی تر همه مشترکان، به خصوص مشترکان عمده صنعت برق و مردم عزیزمان هستیم تا بتوانیم با تأمین پایدار برق از این پیک دمایی عبور کنیم.

وی ادامه داد: روز گذشته وزیر محترم نیرو اعلام کردند که با توجه به همین افزایش دما از روز دوشنبه، نیازمند همکاری بیشتری از سوی مردم هستیم که برداشت نادرستی از سخنان وزیر صورت گرفت که برخی رسانه ها اعلام کردند “از روز دوشنبه خاموشی ها به پایان می رسد” که این برداشت درست نبود؛ بلکه قطعا بدانید ما روزهای گرمی را پیش رو داریم.

رجبی مشهدی تصریح کرد: در هفته جاری از روز دوشنبه و در هفته آینده در سه روز ابتدایی هفته، روزهای بسیار گرمی را در پیش داریم که نیازمند همکاری همه مردم برای تأمین پایدار برق هستیم.