اربعین یک فریاد رسا و یک رسانه ی بی همتا عاشورا است
اربعین یک فریاد رسا و یک رسانه ی بی همتا عاشورا است
سکان نیوز؛ محمد حسین طبرستانی گفت؛ اربعین یک فریاد رسا و یک رسانه ی بی همتا عاشورا است.

به گزارش سکان، مسئول ستاد پیاده روی اربعین راهيان کربلامازندران در نشست خبری اصحاب رسانه شهرستان بابل با بیان اینکه اربعین یک فریاد رسا و یک رسانه ی بی همتاعاشوراست ابراز داشت:فلسفه وجودی اربعین حسینی امتداد فرهنگ ایثار و شهادت است از این رو جایگاه ویژه ای در میان مومنان و شیعیان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) دارد.وهیات فاطمه الزهرا شهرستان بابل هم توانسته از سال ۱۳۹۴تا به حال در غالب ستاد پیاده روی اربعین حسینی خدمتگذاری نماید.

محمد حسین طبرستانی ادامه داد:این سفر آثار فرهنگی و معنوی بسیاری بویژه در نزدیکی دلهای مسلمانان دارد و باید همه در خدمت به زائران از هیچ کوششی فروگذار نکنیم.

وی تصریح کرد: اربعین فرصتی ارزشمند در تقویت ارزش های دینی و اقدامی در تقابل با تهاجم فرهنگی است که باید از این ظرفیت به خوبی بهره برد.

مدیراجرایی هیات فاطمه الزهرا شهرستان بابل اذعان داشت:در حال حاضر نقش زیارت اربعین می تواند فرصت خوب فرهنگی ودرمانی و اقتصادی را برای دو کشور به وجود آورد که باید از ظرفیت‌هابه خوبی بهره برد.

طبرستانی با تاکید براین موضوع که باواکاووی در دورهای گذشته متوجه شدیم که در سال‌های گذشته با استقبال بی نظیر بانوان در پیاده روی اربعین روبرو بوده ایم اماشرایط بانوان شرایط ایده آل موردنظر این ستادنبوده است بدین منظور امسال اولویت اول را برای خواهران در باشگاه المپیک در نظر گرفته ایم که امید داریم بتوانیم حق خدمت را به جا بیاوریم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به خدمات این موکب اظهارداشت: این موکب از ۱۶شهریور تا ۲۷ شهریور پذیرای زائرین حسینی درعراق خواهد بود ودر این راستا اسکان در دوبخش ۵۰۰۰نفر خواهران و۵۰۰۰نفر برادران در این موکب در نظر گرفته شده است که به صورت شبانه روزی در حال خدمت به زائران خواهند بود.

وی با تاکید بر این موضوع که علاوه برخدمت رسانی به صورت شبانه‌روز ی این ستاد در صدد است که با مدد از سخنران ومداحان مطرح کشوری وهمچنین عصری با قرآن اوقات فرهنگی مناسبی را برای زائرین اسکان شده در موکب به وجود بیاورد عنوان داشت:مازندران برمدارو مغناطیس اربعین کارکرد اجتماعی خوبی در ارائه خدمات در سال‌های گذشته داشته است وامید داریم در آینده نزدیک با رفع آسیب های موجود سال‌های گذشته بهترین خدمات را به زائرین حسینی ارائه دهیم.