کاهش مقطعی مصرف برق استان یزد در ایام نوروز و پیش بینی افزایش آن
کاهش مقطعی مصرف برق استان یزد در ایام نوروز و پیش بینی افزایش آن
سکان نیوز؛ مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان يزد گفت: مصرف برق استان در شرايط فعلي شيوع كرونا و تعطيلي برخي اصناف كاهش يافته اما با پايان يافتن آن و آغاز فصل گرما به شدت افزايش مي يابد.

مهندس آرش نواب در دیدار محسن صادقیان ، معاون عمرانی استاندار و برخی مدیران استانی با اشاره به فعالیت های خادمان مردم در صنعت برق برای حفظ پایداری شبکه هاافزود : با شکست ویروس کرونا و اغاز فعالیت های صنایع و اصناف استان و گرم شدن تدریجی دما ، پیش بینی می شود مصرف برق استان افزایش یابد.
وی با تاکید بر رعایت مصرف بهینه برق به خصوص در فصول گرم سال ، جهش تولید و افزایش توان آن برای استان صنعتی یزد را متذکر شد و خاطرنشان کرد : در سال گذشته بسیاری از صنایع در برنامه های مدیریت بار با شرکت توزیع همکاری داشته و پاداش همکاری خود را دریافت کرده اند.
این مسوول با ابراز امیدواری از اینکه مشارکت صنایع در پیک بار سال آتی نسبت به سال قبل رشد داشته باشد ، بیان کرد : ظرفیت تولید برق استان یزد بسیار مطلوب و شیوه مصرف آن نسبت به دیگر استان ها منطقی تر است اما به دلیل نیاز کشور در فصل گرما ، اهیمت بهینه سازی انرژی دوچندان می شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد در بازدید معاون عمرانی استاندار در دیسپاچینگ نیز متذکر شد : استان یزد به عنوان نخستین استان کشور ، پاسخگویی تماس های مردمی با سامانه فوریت های برق را توسط کارشناسان به صورت دورکار انجام می دهد.
وی اذعان کرد : بسیاری از مراکز درمانی و مراکز حساس در استان از دو مسیر تغذیه شده و در هنگام قطع ناگهانی با خروجی پست دوم مانور و تغذیه می شوند.
این مسوول یادآورشد : بسیاری از قطع کننده ها و تجهیزات شبکه با بهره گیری از فناوری های نوین و بومی تحت کنترل و رصد لحظه ای قرار دارد.