۱۰۱۰ کیلومتر کابل خودنگهدار در برق تبریز نصب شد
۱۰۱۰ کیلومتر کابل خودنگهدار در برق تبریز نصب شد
سکان نیوز؛ مديرعامل شركت توزيع نيروي برق تبريز از نصب 1010 كيلومتر كابل خودنگهدار در حوزه ي كاري اين شركت خبر داد.

عادل کاظمی اظهار کرد: یکی از برنامه های مهم شرکت توانیر در شرکت های توزیع نیروی برق کشور، جایگزینی شبکه های فشار ضعیف (سیم مسی) با کابل خودنگهدار است و شرکت توزیع نیروی برق تبریز نیز در راستای اهداف طرح ریزی شده ی توانیر اقدامات خود را هماهنگ کرده است.

وی ادامه داد: اوایل سال ۹۸، از کل حدود ۴۳۰۰ کیلومتر شبکه ی فشار ضعیف هوایی برق تبریز، تنها حدود ۶۸۰ کیلومتر به صورت کابل خودنگهدار اجرا شده بود ولی با تلاش همکاران شرکت، موفق شدیم طول شبکه ی کابل خودنگهدار شرکت را به میزان ۱۰۱۰ کیلومتر افزایش دهیم.
مدیرعامل شرکت توزیع برق تبریز خاطرنشان کرد: تلاش داریم تا پایان سال جاری حدود ۳۵۰ کیلومتر از سیم های مسی شبکه را به کابل خودنگهدار تبدیل کنیم.
کاظمی ابراز امیدواری کرد به منظور تحقق این اهداف از ظرفیت خریدهای منطقه ای، استفاده از پیمانکاران کلید دردست و دستمزدی بهره گیری خواهد شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در تشریح اهمیت نصب کابل های خودنگهدار در شبکه گفت: کابل های خودنگهدار، برخلاف سیم های مسی از ایمنی بیشتری در مقابل حوادث طبیعی برخوردار بوده و امکان اتصال آنها بسیار کم است و این کابل ها، امکان استفاده ی غیرمجاز از برق را نیز کاهش می دهند.