کارگران به دلیل نداشتن امنیت شغلی محکوم به سکوت هستند
کارگران به دلیل نداشتن امنیت شغلی محکوم به سکوت هستند
سکان نیوز؛ نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: برخی کارگران به دلیل نداشتن امنیت شغلی محکوم به سکوت هستند و مجبور به امضای قراردادهای سفید.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی به محمدرضا شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، ضرورت نظارت هر چه بیشتر بر کارفرمایان درباره پرداخت حق بیمه کارگران به ویژه کارگران کوره‌های آجرپزی را متذکر شد.

متن کامل تذکر نماینده شاهین‌شهر به وزیر کار به شرح زیر است:

خلاصه تذکر: ضرورت نظارت بیشتر بر کارفرمایان نسبت به پرداخت حق بیمه کلیه کارگران به خصوص کارگران کوره‌های آجرپزی و مشاغل سخت و زیان‌آور

متن تذکر: جناب آقای وزیر

سال‌هاست که در حق کارگران به خصوص کارگران مشاغل سخت و زیان آور ظلم می‌شود و متاسفانه آن وزارتخانه نظارت خوبی بر پرداخت حق بیمه کارگران توسط کارفرمایان ندارد.

برخی کارگران به دلیل نداشتن امنیت شغلی محکوم به سکوت هستند و مجبور به امضای قراردادهای سفید.

معدود کارفرمایان اعم از دولتی و خصوصی حقوق کارگران را ضایع می‌کنند. کارگرانی که بیش از توان خود کار می‌کنند پیش از توان و استانداردهای قانونی بار حمل می‌کنند. در شدیدترین وضعیت بد آب و هوایی به خصوص آلودگی‌های شیمیایی و گردو غبار مجبور به کار هستند آن وقت حق بیمه آنها توسط برخی کارفرمایان بدون احتساب اضافه کاری و تعطیل کاری محاسبه و پرداخت می‌شود که این موضوع باعث ایجاد بحران در زمان بازنشستگی آنان می‌شود که نشانگر نظارت ناکافی آن وزارتخانه است.

کارگری که ۳۰ سال کارکرده در زمان بازنشستگی باید بخشی از حقوق خود را خرج درمان بیماری‌های ناشی از کار کند.

لذا رسیدگی به وضعیت بیمه‌ای و حقوق بازنشستگی این قشر مظلوم و زحمتکش مورد درخواست اینجانب است.