پرداخت ۱۴۰ میلیاردی از بدهی های بجامانده و معوق سال های گذشته شهرداری ساری
پرداخت ۱۴۰ میلیاردی از بدهی های بجامانده و معوق سال های گذشته شهرداری ساری
سکان نیوز:عباس رجبي ،شهردار ساری،گفت: در شش ماهه دوم سال گذشته 140ميليارد تومان از بدهي بجامانده و معوق سال های گذشته شهرداري پرداخت شد كه اين مسئله يكي از اقدامات مهم شهرداري در ماه‌هاي اخير بوده است

به گزارش سکان نیوز/عباس رجبی شهردار مرکز استان مازندران در جلسه شورای معاونین که با حضور شمشیربند رییس شورای اسلامی شهر، زلیکانی نایب رییس شورای اسلامی شهر، معاونان شهردار و شهرداران مناطق سه گانه و جمعی از  مدیران شهرداری ساری برگزار شد، با تاکید بر ضرورت استفاده از توان و ظرفیت درون سازمانی برای انجام پروژه های گوناگون اظهار کرد: معتقدم مجموعه شهرداری ساری با ظرفیت بسیار خوبی که دارد توانسته و می تواند پروژه های گوناگون را به نتیجه برساند، استفاده از این ظرفیت داخلی باید مورد توجه همه مدیران قرار گیرد.

رجبی به پرداخت میزان قابل توجهی از بدهی بجامانده و معوق سال های گذشته شهرداری ساری در ماه های اخیر اشاره کرد و گفت: در شش ماهه دوم سال گذشته ۱۴۰میلیارد تومان از بدهی بجامانده و معوق سال های گذشته شهرداری پرداخت شد که این مسئله یکی از اقدامات مهم شهرداری در ماه‌های اخیر بوده است.

شهردار ساری، توجه به نظم و انضباط اداری در کنار حفظ احترام کارکنان را مهم دانست و بیان کرد: لازم است کلیه مدیران در بخش های تحت نظر خود توجه به نظم و انضباط اداری توسط کارکنان را جدی گرفته و در عین حال برای همه آنان، مخصوصاً مدیران سابق که در حوزه های مختلف مشغول خدمت هستند احترام قائل شوند. حمایت از همکاران و در نظر گرفتن رفاهیات برای آنان نیز باید مورد توجه مدیران شهرداری قرار گیرد.

وی با تاکید بر توجه ویژه شهرداران مناطق به مسئله آسفالت و بهسازی معابر شهری افزود: شهرداران مناطق به مسئله آسفالت معابر، فضای سبز و پیاده رو سازی توجه ویژه داشته باشند. رفع مشکلات مناطق و محلات شهری در اولویت کارها قرار گیرد. در بحث ساخت و سازها و رعایت قوانین جدی باشید و با هیچکس مماشات نکنید.

رجبی توجه به مسئله سلامت شهروندان و آماده سازی زمینه های آن را مد نظر قرار داد و گفت: برای ایجاد نشاط و شادابی شهروندان در راستای تامین الگوهای سلامت برنامه ریزی و اقدام کنید.

در پایان شهردار مرکز استان برنامه ریزی برای استفاده صحیح از ظرفیت سازمان ها ی تابعه را یکی از اقدامات مهم مدیریت شهری در ماه های اخیر دانست گفت: فعال سازی و استفاده صحیح از ظرفیت سازمان های تابعه شهرداری ساری یکی از اهداف مدیریت شهری بوده است که البته نباید توقع داشته باشیم که از ظرفیت سازمانهایی که سالهاست نیمه تعطیل بوده اند، یکباره اصلاح شود.

علیجان شمشیربند رییس شورای اسلامی شهر ساری:

از هر نوع سرمایه گذاری که برای مردم شهر باشد استقبال می کنیم

علیجان شمشیربند، رئیس شورای اسلامی شهر نیز بر ضرورت توجه به مسئله ورود سرمایه گذار برای توسعه همه جانبه شهر ساری تاکید کرد و گفت : مدیریت شهری از هر نوع سرمایه گذاری که برای مردم و شهروندان باشد مشروط به رعایت و حفظ چارچوب های شهری، استقبال می کند.

در ادامه وی به مسئله افزایش برخی اختیارات شهرداران مناطق سه گانه اشاره کرد و گفت : شهرداران مناطق باید بتوانند در خصوص برخی مسائل رأساً تصمیم گیری و اقدام کنند. شهرداری ساری پیگیر مسئله افزایش برخی اختیارات شهرداران مناطق باشد. رئیس شورای اسلامی شهر توجه به مسئله آسفالت معابر شهری را نیز مهم قلمداد کرد و تصریح کرد: مسئله آسفالت معابر شهری یکی از مطالبات مهم شهروندان است. از مسئولان امر می خواهیم پیگیری بیشتری در این خصوص داشته باشند.

علی اکبر زلیکانی نایب رییس شورای اسلامی شهر ساری:

از نکات مثبت در مدیریت شهری عباس رجبی، استفاده از ظرفیت های داخلی مجموعه شهرداری است

علی اکبر زلیکانی، نایب رییس شورای اسلامی شهر ساری نیز با قدردانی از زحمات شهردار و مدیران شهرداری اقدامات این مجموعه در زمینه اصلاح ساختار را مناسب توصیف کرد و گفت: در شرایط سختی که تمام کشور درگیر مسئله تحریم و بیماری کروناست، زحمات و تلاشهای شهردار و مجموعه شهرداری ساری قابل تقدیر است. گام های خوبی برای اصلاح ساختار برداشته شده است، اما هنوز باید به تلاش در این زمینه ادامه دهید تا به نقطه ایده آل برسیم.

وی افزود: یکی از نکات مثبت در مدیریت شهری رجبی مسئله استفاده از ظرفیت های داخلی است. از زمان تصدی مسئولیت، کارهای شهرداری به بیرون واگذار نشده و حتی برخی پروژه های بیرون به سازمان ها ارجاع داده شد و این اقدامی بسیار مهم و ماندگار خواهد بود.

نایب رییس شورای اسلامی شهر اطلاع رسانی کامل و جامع را بسیار و ضروری دانست و گفت: باید همه تلاش کنند تا اطلاع رسانی اقدامات شهرداری و مجموعه مدیریت شهری جامع و کامل به مردم برسد و مخصوصاً شهروندان بدانند که امروز بسیاری از کارها با توان و ظرفیت داخل شهرداری انجام می شود بدون تردید اطلاعات صحیح مردم از عملکرد شهرداری زمینه ساز قضاوت‌های بهتر و صحیح تر خواهد بود. لازم نیست از پروپاگاندای رسانه ای استفاده کنیم اما انچه انجام می شود را درست اطلاع رسانی کنیم.

زلیکانی اقدامات لازم برای بازگرداندن اعتماد مردم به مجموعه مدیریت شهری را لازم دانست و اظهار کرد: همه باید تلاش کنیم اعتماد مردم را برگردانیم چرا که این اعتماد بزرگترین سرمایه مدیریت شهری است و شهرداری ساری اقدامات بسیار خوبی در این زمینه انجام داده است.

نایب رییس شورای اسلامی شهر به اقدامات صورت گرفته جهت تشکیل شرکت تعاونی کارکنان شهرداری و پیگیری های شهردار در این زمینه اشاره کرد و گفت: با پیگیری های شورای اسلامی شهر و شهردار مرکز استان برای نخستین بار در شهرداریهای شمال کشور اقداماتی جهت تشکیل شرکت تعاونی کارکنان شهرداری انجام شده است که بزودی به نتیجه خواهد رسید. این شرکت تعاونی بسیاری از مشکلات کارکنان مدیریت شهری را مرتفع خواهد کرد.

در این جلسه معاونان شهردار و شهرداران مناطق به ارائه گزارش عملکرد مجموعه های تحت امر و بحث و بررسی مسائل مطروحه پرداختند.

  • نویسنده : 1161