ملت با بصیرت پای نظام جمهوری اسلامی ایستادند/ باید قدردان این ملت باشیم
ملت با بصیرت پای نظام جمهوری اسلامی ایستادند/ باید قدردان این ملت باشیم
سکان نیوز:مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه ملت بابصیرت چهل سال پای نظام و اهداف جمهوری اسلامی ایستادند، گفت: باید قدردان این ملت باشیم و به آنها توجه کنیم.

به گزارش سکان نیوز/عبدالله ملکی در مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در شرکت اتکا شهید بلباسی با بیان اینکه دشمن در ۳۱ شهریور ۵۹ به‌ طور رسمی به کشور عزیزمان حمله کرد، اظهارکرد: دشمن پیش از آن از تاریخ ۲۳ بهمن ۵۷ در داخل کشور برای ما مشکلاتی به ‌وجود آورد و ۶۳۷ سند در سازمان ملل ثبت است که ارتش عراق حملات هوایی، زمینی و دریایی داشت.

وی با بیان اینکه دشمن در شهرهای کردستان و خرمشهر مشکلاتی ایجاد کرده بود و مردم درگیر جنگ داخلی بودند، خاطرنشان کرد: دشمن کردستان را قدم به قدم، کوچه به کوچه، میدان به میدان گرفته بود و شهدای زیادی تقدیم شد.

ملکی با اشاره به اینکه دشمن در جنگل‌های مازندران هم از ۵۹ تا آبان ۳۰ آبان ۶۳ جنگ‌هایی را ایجاد کرد و حدود ۶ هزار رزمنده مازندرانی مستقیما درگیر جنگ‌های داخلی بودند و ایستادند و مقاومت کردند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ادامه داد: محاسبات دشمن درست بود اما در محاسباتش کم آورد امروز هم کم آورد؛ چهل سال برای مردم مشکلات به وجود آورد و با ایجاد فشار اقتصادی، سیاسی، جنگ روانی به خانه‌های مردم آمد اما موفق نشد مردم را از مسیر انقلاب و اهداف نظام خارج کند.

وی با بیان اینکه عده‌ای از مردم مخالف، شیطان‌صفت و خودمحور هستند، عده‌ای را بی‌تفاوت و خنثی دانست و گفت: مردم خدامحور و انقلابی پشت جمهوری اسلامی هستند و افق نظام و خط جمهوری اسلامی را می‌دانند که صحیح است و در وقت مشکلات پای نظام هستند و حضورشان در دفاع مقدس شاهد این مدعی است.

ملکی با بیان اینکه دشمن در محاسبات خود به عقیده مردم، عاشورای مردم، قدرت ولی‌فقیه و مدیریت حضرت امام (ره) توجه نکرد، تصریح کرد: مردم با این مولفه در جنگ با استکبار جهانی در مقابل کفر ایستادند و مقاومت کردند و به پیروزی رسیدند.

وی ادامه داد: بیش از ۸۷ شهر کشور مورد بمباران هوایی دشمن قرار گرفت و اماکن و مدارس مورد هدف قرار گرفت و خسارت‌های زیادی وارد شد و شهدای زیادی تقدیم شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شهادت را آخرین مرحله رشد تکاملی انسان دانست و گفت: شهدا اینگونه بودند و رزمندگان ما به قرآن و عترت معرفت داشتند و شهدای مدافع حرم نیز عاشقانه در خط سرخ شهادت گام برداشتند و به شهادت رسیدند.

وی مردم را سرمایه‌های ملی دانست که با مقاومت خود در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح ایستادند و این حماسه‌های این ملت باید در تاریخ ثبت شود و ما باید به آنها توجه داشته باشیم.

ملکی در پایان با تاکید بر گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس افزود: با سنگرسازی در ورودی ادارت، تبلیغات محیطی شکیل و زیبا، برپایی نمایشگاه دفاع مقدس، برگراری مراسم گرامیداشت در ادارات و با توجه به وضعیت کرونا حضور در بستر فضای مجازی و رسانه و دیدار و تجلیل از خانواده‌های شهدا و ایثارگران این مناسبت را گرامی بداریم.