شیوع کرونا و تعطیلی رستوران‌ها/ سردرگمی حیات وحش!
شیوع کرونا و تعطیلی رستوران‌ها/ سردرگمی حیات وحش!
سکان نیوز:مدیرکل محیط زیست البرز گفت: بعد از بسته شده رستوران‌ها و واحدهای پذیرایی، برخی گونه‌های جانوری از جمله روباه، شغال و ...که طی سالیان گذشته تا حدودی به همزیستی در کنار انسان ها عادت کرده و برای تهیه غذای خود به پسماندهای باقی مانده این واحدها سر می زندد، دچارمشکل شده‌اند.

به گزارش سکان نیوز/فردین حکیمی اظهار کرد: با شیوع کرونا شاهد اجرای طرح‌های ویژه برای کاهش تردد، تجمعات و حضور مردم در فضاهای عمومی استان هستیم.

وی ادامه داد: با اعمال برخی پروتکل‌های خاص، از روزهای ابتدایی امسال بسیاری از واحدهای صنفی از جمله واحدهای پذیرایی، رستوران‌ها و … در مناطق مختلف استان تعطیل هستند.

وی افزود:  این تعطیلی باعث بروز نگرانی در گروه‌های حامی محیط زیست و حیات وحش در برخی مناطق استان مثل دیزین شده است.

این مسئول توضیح داد: بعد از بسته شده رستوران‌ها و واحدهای پذیرایی، برخی گونه‌های جانوری از جمله روباه، شغال و …که طی سالیان گذشته تا حدودی به همزیستی در کنار انسان ها عادت کرده و برای تهیه غذای خود به پسماندهای باقی مانده این واحدها سر می زندد، دچارمشکل شده‌اند.

وی اضافه کرد: البته این مساله مشکل جدی برای آنها ایجاد نمی‌کند و حیات آنها را به خطر نمی‌اندازد چون اگر آنها نتوانند غذای خود را از پسماند غذاهای رستوران تامین کنند به حواشی روستاها رفته و از طریق پسماندهای روستاییان ادامه حیات می‌دهند.

مدیرکل محیط زیست البرز گفت: نیروهای محیط زیست هم توجه خاصی به وضعیت این گونه‌ها دارند و در صورت بروز مشکل نسبت به غذارسانی به آنها اقدام می‌کنند.

حکیمی افزود: تا کنون هیچ گزارش مبنی بر اینکه حیات این گونه‌ها در استان به خطر افتاده باشد دریافت نکرده‌ایم.

  • نویسنده : نجفی