درصد مشترکین دارای ولتاژ استاندارد تبریز در شش ماه نخست امسال به بیش از ۹۷ درصد رسید
درصد مشترکین دارای ولتاژ استاندارد تبریز در شش ماه نخست امسال به بیش از ۹۷ درصد رسید
سکان نیوز؛ مديرعامل شركت توزيع نيروي برق تبريز گفت:درصد مشتركين داراي ولتاژ استاندارد از ميزان 96درصد در سال 98 به بالاي97درصد در شش ماه نخست سال 99 افزايش پيدا كرد.

عادل کاظمی گفت: شرکت توزیع نیروی برق تبریز، برنامه ریزی های لازم را جهت بهبود وضعیت ولتاژ مشترکین به صورت منسجم انجام داده و در این راستا اقدام به شناسایی مناطق دارای افت ولتاژ کرده و پس از شناسایی نسبت به رفع افت ولتاژ آن ها اقدام کرده است.
وی با بیان اینکه در رابطه با طرح چاوش (طرح اصلاح وضعیت ولتاژ مشترکین) طی شش ماه نخست سال ۹۹ شرکت توزیع نیروی برق تبریز اقدام به احداث ۱۸ دستگاه پست توزیع و جابجایی ۳۸ دستگاه ترانس پربار و کم بار نموده است، تصریح کرد: با توجه به اقدامات صورت گرفته، درصد مشترکین دارای ولتاژ استاندارد از میزان ۹۶درصد در سال ۹۸ به بالای۹۷درصد در شش ماه نخست سال ۹۹ افزایش پیدا کرد.
این مسوول اضافه کرد: بر اساس طرح چاوش، باید کنتورهای دیجیتال حتما توسط پراب قرائت شوند تا علاوه بر ضبط کارکرد انرژی، اطلاعات دیگری همچون ولتاژ نیز مشخص شود. هم اکنون ۵۴ درصد از مشترکین برق تبریز، به کنتور دیجیتال مجهز هستند و ظرفیت بزرگی برای انتقال مشخصات نوسان ولتاژ این مشترکین فراهم است.
کاظمی ادامه داد: در این راستا، وضعیت ولتاژ شبکه در سطح شرکت، به سه منطقه ی سبز(قابل قبول)، زرد و قرمز(غیر قابل قبول) تقسیم بندی شد و خوشبختانه بیش از ۹۷ درصد مشترکان از ولتاژ استاندارد برخوردار بودند و ۲ درصد در منطقه ی زرد و تنها یک درصد در منطقه ی قرمز قرار گرفتند.
وی در پایان با تاکید بر اینکه وضعیت مشترکین برق تبریز در بخش فشار ضعیف و ۲۰ کیلو ولت در منطقه ی شمال غرب و حتی شرکت های توزیع برق کشور، از نظر ولتاژ در جایگاه بسیار مناسبی قرار دارند، افزود: این روند بر اساس گزارش های دریافتی ماهانه ی سال جاری، در نتیجه ی اصلاح شبکه و اصلاح بخش غیراستاندارد ولتاژ مشترکان روند کاهشی داشت و تلاش داریم بخش های غیراستاندارد ولتاژ را اصلاح کرده و به جایی برسیم که صددرصد مشترکان، از ولتاژ استاندارد برخوردار باشند.