خبر خوش برای کارگران/ارائه کارت خرید کارگری به کارگران
خبر خوش برای کارگران/ارائه کارت خرید کارگری به کارگران
سکان نیوز؛ رئیس فراکسیون کارگری مجلس از وعده وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی مبنی بر ارائه کارت خرید کارگری به کارگران خبر داد.

علی بابایی کارنامی رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی، در تشریح جلسه اخیر اعضای این فراکسیون با محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در این جلسه که سومین نشست مشترک اعضای فراکسیون با مسئولان این وزارتخانه بود مباحث مختلفی پیرامون حیطه کاری فراکسیون ، وزارت کار و مشکلات کارگران بررسی شد.

وی با بیان اینکه در این جلسه اعضای فراکسیون دغدغه‌های خود را پیرامون کارگران مطرح کردند، افزود: یکی از موضوعات بیمه بیکاری کارگران بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از آنها شغل خود را از دست داده‌اند که تاکید اعضای فراکسیون این بود که در شرایط فعلی از آنها حمایت شود که وزیر عنوان کرد این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس بیان داشت: محمد شریعتمداری وزیر کار در این نشست عنوان کرد که قرار است کارت خرید جامعه کارگری با استفاده از ظرفیت سازمان تامین اجتماعی به کارگران اعطا شود.

بابایی در همین راستا ادامه داد: با اجرایی شدن این طرح جامعه کارگری به میزان ۱۰ الی ۱۵ میلیون تومان با اقساط سه ساله مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

نماینده مردم ساری در مجلس بیان داشت: همچنین در این جلسه مقرر شد که تفاهمنامه‌ای بین فراکسیون کارگری مجلس و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منعقد شود و کارگروه مشترکی تشکیل شود و هر ۱۵ روز یک بار نشست مشترکی برگزار و طرح‌ها،‌ لوایح و مطالبات کارگران را بررسی و ارزیابی کنند.