جمشیدی؛ اپلیکیشن برق من ۴۰ خدمت شرکت توزیع برق استان همدان را ارائه می دهد
جمشیدی؛ اپلیکیشن برق من ۴۰ خدمت شرکت توزیع برق استان همدان را ارائه می دهد
سکان نیوز؛ مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان همدان از ارائه 40 خدمت شركت توزيع برق استان همدان در اپليكيشن «برق من» به صورت غيرحضوري خبر داد.

شیرزاد جمشیدی اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا تمام خدمات شرکت توزیع برق در استان به صورت غیرحضوری به شهروندان و هم استانی ها ارائه می شود.

وی افزود: برای دسترسی آسان مردم به خدمات شرکت توزیع برق اپلیکیشن «برق من» در کشور طراحی و راه اندازی شد که تمام خدمات شرکت توزیع از طریق آن در دسترس همگان است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه این نرم افزار از طریق کافه بازار و سایت شرکت توزیع برق استان همدان در دسترس است، گفت: هم استانی ها با دریافت این اپلیکیشن و نصب آن می توانند از ۴۰ خدمت شرکت توزیع برق استان بهره مند شوند.

وی افزود: این اپلیکیشن برای ارائه خدمات غیرحضوری و همچنین مصوبات ستاد مقابله با کرونا برای قطع زنجیره انسانی در راستای کنترل شیوع ویروس کووید ۱۹ و به منظور کاهش سفرهای درون شهری و مراجعات حضوری به ادارات برق راه اندازی شده است.

جمشیدی با اشاره به خدمات قابل ارائه از طریق این اپلیکیشن گفت: در این اپلیکیشن خدمات در چهار بخش، مشاهده صورتحساب، خدمات مشترکین، برق امید و خاموشی طراحی شده که شهروندان به راحتی می توانند با مراجعه به این قسمت ها از خدمات شرکت استفاده کنند.

وی با بیان اینکه مشترکین می توانند قبض خود را با نصب این اپلیکیشن مشاهده کرده و از طریق آن نیز پرداخت کنند، گفت: مشاهده سابقه مصرف و پرداخت، ثبت خاموشی ها، اعلام مشکل روشنایی معابر، ثبت خسارت وارده به شبکه و سرقت برق و… نیز از دیگر خدمات ارائه شده از طریق اپلیکیشن «برق من» است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان عنوان کرد: با ورود به این اپلیکیشن و ثبت درخواست، اطلاعات سریع به همکاران ارجاع و پیرو آن با ارسال پیامک به مشترک اطلاع رسانی می شود.

وی یادآور شد: در صورتی که کار ستادی و اداری باشد بلافاصله پاسخ داده می شود و اگر نیاز به کار عملیاتی و مراجعه باشد بعد از مراجعه اکیپ های عملیاتی و انجام کار، به صورت سیستمی به مشترک اعلام می شود.

جمشیدی با بیان اینکه از یکم آذر ماه جاری ارائه خدمات شرکت توزیع نیروی برق استان همدان به صورت غیرحضوری بوده است، عنوان کرد: امیدواریم این بار نیز مشارکت و همراهی مشترکین با نصب اپلیکیشن «برق من»، یاریگر ما در مدیریت و کنترل شیوع بیماری کرونا باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اجرای طرح «برق امید» ابراز داشت: در این طرح مشترکین به سه دسته کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف تقسیم می شوند که مشترکین کم مصرف از تخفیف ۱۰۰ درصدی هزینه برق مصرفی برخوردار می شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان افزود: مشترکین خوش مصرف نیز می توانند با رعایت الگوی مصرف خود را به رده کم مصرف ها برسانند و از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه در استان همدان از ۶۰۰ هزار مشترک خانگی حدود هشت درصد پرمصرف هستند، گفت: هدف از اجرای این طرح سوق دادن مشترکین خانگی به سمت رعایت الگوی مصرف است.

جمشیدی عنوان کرد: در حال حاضر ۱۸۰ هزار مشترک در گروه کم مصرف ها در استان قرار دارند که قبوض برق آن از تخفیف ۱۰۰ درصدی برخوردار شده است.

وی تصریح کرد: ۳۶۶ هزار مشترک برق استان نیز در گروه خوش مصرف ها هستند که با رعایت الگوی مصرف در ساعات اوج بار و مدیریت مصرف برق خود می توانند به رده کم مصرف ها رسیده و از تخفیفات این گروه بهرهمند شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خاطرنشان کرد: استعلام برق امید و اینکه مشترکین جزوه گروه کم مصرف ها بوده و از تخفیفات بهره مند شده اند، نیز از طریق اپلیکیشن «برق من» در دسترس است.