انتقاد پلوسی از «شکست کامل» دولت ترامپ در مدیریت کرونا
انتقاد پلوسی از «شکست کامل» دولت ترامپ در مدیریت کرونا
سکان نیوز؛ رئیس مجلس نمایندگان آمریکا سه‌شنبه از آنچه به گفته او «شکست کامل» دولت دونالد ترامپ در اخذ آزمایش از شهروندان برای بررسی ابتلای آنها به کووید-۱۹ است، انتقاد کرد.

به گزارش سکان، «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا سه‌شنبه شب (به وقت آمریکا) از «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور کشورش بابت «شکست کامل» دولت او در اخذ تست از شهروندان برای تشخیص ابتلای آنها به «کووید-۱۹» (بیماری کروناویروس ۲۰۱۹) انتقاد کرد.

این نماینده ایالت کالیفرنیا در مجلس نمایندگان آمریکا گفت شکست دولت ترامپ در اخذ تست توانایی دولت فدرال برای مقابله با شیوع این بیماری دنیاگیر را تضعیف کرده است.

پلوسی که در مصاحبه‌ای با شبکه خبری «پی‌بی‌اس» حضور داشت گفت ترامپ برای رفع مسئولیت از خودش بابت مدیریت ضعیف این بحران از تاکتیک‌هایی برای «توجه‌برگردانی» شهروندان یا توسل به «توجیه‌های نادرست» استفاده کرده است.

پلوسی گفت: «چیزی که باعث تضعیف اقدامات دولت فدرال در رفع این بحران ناشی از کووید-۱۹ شده انکارها و تأخیرهای رئیس‌جمهور در همه مراحل این ماجرا بوده و این باعث مرگ شهروندان شده است.»

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اضافه کرد: «تأکید ما این است که حقیقت گفته شود، ولی رئیس‌جمهور به ارائه توجیه‌های نادرست برای مردم آمریکا روی آورده است.»

پلوسی در ادامه گفت: «[ترامپ] همیشه از تاکتیک‌های توجه‌برگردان مثل مهاجرت یا حمایت از مردم در خیابان‌ها استفاده می‌کند. اینها همه برای برگردان توجه از حقیقت است… هنگامی که بحث از اخذ آزمایش می‌شود رویکرد او شکست کامل بوده است.»