امدادرسانی آتش نشانی مرکز استان به ۷۷۳ طیحادثه  سه ماهه نخست سال جاری
امدادرسانی آتش نشانی مرکز استان به ۷۷۳ طیحادثه  سه ماهه نخست سال جاری
سکان نیوز/علی دومیرکلایی رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری از امدادرسانی این سازمان به 773 حادثه طی سه ماهه نخست سال جاری و کاهش 17 درصدی حوادث نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد

سکان نیوز/علی دومیرکلایی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مرکز مازندران با تشریح فعالیت های این سازمان در سه ماهه اول سال ۹۹، گفت: طی این مدت، آتش نشانی ساری به ۷۷۳ مورد از حوادثی که برای شهروندان به وقوع پیوسته امداد رسانی کرد.

وی با اشاره به اینکه حریق و حوادث سه ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷ درصد کاهش داشته است،گفت: رعایت دستورالعمل ایمنی و آتش نشانی و اقدامات پیشگیرانه از سوی شهروندان نقش موثری در کاهش حوادث دارد.

دومیرکلایی به تلاش بی وقفه و شبانه روزی آتش نشانان شهرداری ساری اشاره و تصریح کرد: طی این مدت ۴۰۷ مورد عملیات اطفای حریق و ۳۶۶ مورد عملیات امداد و نجات در گزارشات کارشناسان به ثبت رسیده است.

وی افزود: با تلاش آتش نشانان ساروی در تمامی عملیاتهای انجام گرفته در سه ماهه نخست سال ۱۵۹ نفر از شهروندان و هموطنان از حوادث نجات یافتند.

دومیرکلایی با اشاره به اینکه بعضاً خسارت های ناشی از عدم رعایت موارد ایمنی غیر قابل جبران است، خاطر نشان کرد: متاسفانه طی مدت مذکور، ۷۵ نفر از شهروندان در اثر حوادث مصدوم و ۷ نفر نیز جان خود را از دست دادند.

وی با اشاره به اینکه بیشتر آتش سوزی ها در مدت سه ماهه نخست امسال در ۹۷ مورد در اماکن مسکونی ، ۶۴ مورد در فضای سبز و کشاورزی و ۵۱ مورد در وسائل نقلیه رخداده است، گفت: بر اساس گزارش کارشناسان، بیشتر علت آتش سوزی ها در اثر بی احتیاطی و عدم رعایت موارد ایمنی در استفاده از مواد جامدسوز با عاملیت انسانی و برق بوده است.

رئیس سازمان آتش نشانی ساری در ادامه بیان کرد: در سه ماهه نخست سال ۶۶۹ واحد مسکونی ، ۴۲ واحد تجاری و ۷۱ واحد اداری و سازمان ها و همچنین کارخانجات به لحاظ اجرای ضوابط و دستورالعمل ایمنی مورد بازدید کارشناسان سازمان قرار گرفتند.

دومیرکلایی با بیان اینکه اعلام سریع و به موقع حوادث از طریق سامانه ۱۲۵ در کاهش خسارت جانی و مالی تاثیر گذار است، گفت : امیدواریم با رعایت نکات ایمنی شاهد کاهش آمار حوادث در سطح شهر باشیم.

وی از عموم شهروندان فهیم ساری خواست ضمن فراگیری آموزش های ایمنی، محل زندگی و محل کسب و کار خود را به سیستم اعلام حریق و تجهیزات ایمنی از قبیل کپسول آتش نشانی و سایر تجهیزات لازم اطفای حریق مجهز نمایند.