اجرای پروژه فاز ۲ ملل در اقتصاد شهر ساری تاثیر بسزایی دارد
اجرای پروژه فاز ۲ ملل در اقتصاد شهر ساری تاثیر بسزایی دارد
سکان نیوز:، نشستی با حضور شهردار و فرماندار ساری برای سرمایه‌گذاری و اجرای پروژه فاز دو پارک ملل که در فرمانداری برگزار شد.

به گزارش سکان نیوز/عباس رجبی ،شهردار ساری، در جلسه سرمایه‌گذاری و اجرای پروژه فاز دو پارک ملل که در فرمانداری ساری برگزار شد به اهمیت این پروژه در مرکز مازندران اشاره کرد و گفت: پروژه گردشگری فاز دوم ملل در اقتصاد شهر ساری به ویژه گردشگری و اشتغالزایی تاثیر بسزایی دارد و به این مهم باید توجه کرد.

وی با بیان اینکه فاز دوم این پروژه به طول ۶ کیلومتر و۳۲۰ هکتار در حاشیه رودخانه تجن تا ابتدای پل روستای ‘تنگه لته’ واقع شده است،افزود: اجرای این پروژه عظیم که در کارنامه گردشگری استان مازندران قرار می‌گیرد همکاری همه دستگاه های اجرایی را می‌طلبد.

شهردار ساری گفت: تولیت زمین‌های اطراف رودخانه که بستر باشد، با امور آب منطقه‌ای است و نقشه‌ای نیز به همین منظور تهیه و موارد در آن نشان داده شده است.

رجبی با اعلام اینکه یکهزار میلیارد تومان اعتبار برای ساخت و تکمیل این پروژه مهم در مرکز استان نیاز است از انتخاب سرمایه‌گذار برای این پروژه خبر داد و گفت: با اتمام این پروژه می‌توان به آینده‌ای روشن و افزایش سهم ساری در بخش گردشگری و جذب مسافر امیدوار بود.

وی تصریح کرد: این پروژه توامان شماری از نیازهای شهروندان این شهر را در بخش‌های مختلف گردشگری، فرهنگی، اقتصادی و اشتغال فراهم می‌کند لذا بر خود وظیفه می‌دانیم که نسبت به ادامه ساخت آن نهایت تلاش خود را بکار گیریم.

شهردار ساری ادامه داد: پروژه فاز دوم بوستان ملل علاوه بر ایجاد اشتغال مستقیم برای بیش از هزار نفر  و غیر مستقیم برای شماری ازجوانان این شهر و تامین نیازهای تفریحی و اوقات فراغت ، امکان گردشگری و سیاحت را برای مسافران و گردشگران داخلی و خارجی نیز فراهم می‌کند.

رجبی با بیان اینکه بیش از ۷۰ نوع کاربری برای این پروژه تعبیه شده که از جمله می توان به گذرگاه جاده‌ای بزرگ اشاره کرد که درمنطقه جنوب شهر ساری در خور توجه است؛ ایجاد فضای گردشگری با تلکابین از منطقه جنگلی سه کوه تپه تا پارک ملل نیز از دیگر ظرفیت‌های گردشگری در این پروژه عنوان کرد.

در ادامه این جلسه عباسعلی رضایی فرماندار ساری با بیان اینکه ساخت این پروژه سبب تحول بزرگ در مرکز استان می شود تاکید کرد که دستگاه‌های مربوطه با نگاه مثبت به این طرح نگاه کنند و همه در اجرای این پروژه بزرگ شهری پای کار باشند.

وی افزود: آب منطقه‌ای در سریع‌ترین زمان ممکن موانع بازگشایی این طرح را برای شهرداری ساری مرتفع کند تا روند اجرای آن برای سرمایه‌گذار و شهردار تسهیل شود.

فرماندار ساری تاکید کرد که تمام دستگاه‌ها از جمله دستگاه قضایی، انتظامی و نظارتی برای سرعت بخشیدن به ساخت این پروژه شهرداری ساری را همراهی کنند.

علیجان شمشیربند رییس شورای اسلامی شهر ساری نیز در این جلسه ضمن تاکید بر تلاش مضاعف جهت رفع موانع موجود در این پروژه گفت: هماهنگی میان دستگاه های ذیربط برای آزادسازی بستر رودخانه اجرای پروژه را تسریع خواهد کرد.

/

  • نویسنده : 1161