پیگیری راه اندازی کشتی توریستی و جذب گردشگر سلامت در مازندران
پیگیری راه اندازی کشتی توریستی و جذب گردشگر سلامت در مازندران
سکان نیوز؛ مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری مازندران بیان داشت: جذب سرمایه گذار، راه اندازی کشتی توریستی و جذب توریست درمانی در قالب گردشگر سلامت در استان مازندران پیگیری شد.

به گزارش سکان، صادق برزگر در همایش هفته گردشگری که در هتل میزبان بابلسر با اشاره به اینکه رویکرد علمی در گردشگری می‌تواند امنیت سرمایه گذار را در استان تامین کند، افزود؛ حوزه گردشگری نیازمند خرد جمعی است،مانع اصلی ما استعلاماتی است که جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست باید عینک بدبینی را بردارند تا در صنعت گردشگری اشتغال ایجاد شود‌.

وی از پیگیری بحث خواهر خواندگی شهرهای بهشهر و اصفهان خبرداد و افزود: در اجرای طرح جامع گردشگری در فاز نخست ظرفیت گردشگری روستایی و اقامتگاه بومگردی در هزار جریب نکا و دو هزار تنکابن مورو توحه قرار گرفت؛  همچنین از ظرفیت بنیاد علوی هم استفاده می‌کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مارندران با اشاره به اینکه در این حوزه نمی‌توان نسخه واحدی پیچیده شود، اظهار کرد: ایجاد بانک اطلاعاتی صنعت گردشگری همچنانکه مسیر سرمایه گذاری را روان می‌کند در تجاری سازی و استارتاپ‌های تخصصی موثر است.

وی با اشاره به اینکه رویکرد اداره کل گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی مازندران طبق شعار هفته گردشگری امسال” رویش اندیشه‌های نو” است: افزود: هدف ما استفاده از رویکرد نوین برای رسیدن به توسعه مطلوب است.

برزگر  یکی از سیاست‌های اصلی میراث فرهنگی و گردشگری را استفاده از خرد جمعی دانست و ادامه داد: تا زمانیکه همه فعالان رویکرد گردشگری نداشته باشند در توسعه این صنعت موفق نمی‌شویم.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری مازندران با اشاره به اینکه این استان تمام زیر شاخه‌های گردشگری را دارد، خاطرنشان کرد: با وجود یک هزار و ۳۶۱ امامزاده در مارندران تاکنون از ظرفیت گردشگری مذهبی استان استفاده نشد.
این مسوول با بیان اینکه در گردشگری استان نگاه ما بر مبنای آمایش سرزمینی است با این رویکرد از ظرفیت بازار هدف استفاده می‌کنیم، یاداور شد: نشست با رایزن اقتصادی استانبول را داشتیم تا پرواز مازندران به ترکیه راه اندازی شود.
به گفته برزگر، جذب سرمایه گذار، راه اندازی کشتی توریستی و جذب توریست درمانی در قالب گردشگر سلامت در استان مازندران پیگیری شد.

وی تشکیل کمیته‌های تخصصی با استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها را گام علمی برای توسعه گردشگری استان دانست و گفت: استفاده از ظرفیت شهرداری‌ها برای معرفی و توسعه گردشگری شهرستان‌ها از دیگر اقدامات ما در این حوزه است.