رجبی مشهدی‌؛ رفع محدودیت ۳۶ کارخانه سیمان در اولویت قرار گرفت
رجبی مشهدی‌؛ رفع محدودیت ۳۶ کارخانه سیمان در اولویت قرار گرفت
سکان؛ مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران و سخنگوی صنعت برق گفت: با هماهنگی وزارتخانه های نیرو و صمت، کارخانجات سیمانی که از روز گذشته سیمان خود را در بازار عرضه و باعث کاهش از بین رفتن حباب قیمتی شدند، در اولویت رفع محدودیت های برقی قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی شبکه برق ایران، دکتر مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به این که در این دو روز تعطیلی، مصرف برق کاهش می یابد، افزود: روند کاهش محدودیت های برقی که از هفته پیش آغاز شده بود، از شب گذشته تداوم یافت.
سخنگوی صنعت برق با اظهار امیدواری برای این که این روند برطرف کردن محدودیت های برقی صنایع، در هفته آتی نیز با همکاری مردم و کاهش مصرف برق ادامه یابد، گفت: با هماهنگی وزارتخانه های نیرو و صمت، کارخانجات سیمانی که از روز گذشته سیمان خود را در بازار عرضه و باعث کاهش از بین رفتن حباب قیمتی شدند، در اولویت رفع محدودیت های برقی قرار گرفتند.
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران همچنین یادآور شد: در صورت همکاری، رفع محدودیت های برقی سایر کارخانجات سیمانی که محصولات خود را در بازار عرضه کنند، با نظر وزارت صمت، انجام خواهد شد.
برپایه این گزارش، پیش از این برخی از دلالان و واسطه ها به بهانه قطعی برق و کمبود تولید، باعث گرانی سیمان در بازار شدند که در واکنش به این اقدام سودجویانه، “رضا جمارانیان رئیس انجمن صنفی تولید کنندگان صنعت سیمان” در گفت وگو با صداو سیما، با صراحت دلالان را باعث گرانی سیمان دانست و تصریح کرد: قطع برق عامل گرانی سیمان نیست.