کنترل تورم و گرانی مهمترین دغدغه مجلس/ طرح فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی در دستور کار مجلس نیست
کنترل تورم و گرانی مهمترین دغدغه مجلس/ طرح فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی در دستور کار مجلس نیست
سکان نیوز/نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون با تاکید بر اینکه مهمترین اولویت مجلس کنترل تورم و گرانی است، گفت: طرح «فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی» در دستور کار مجلس نیست.

مهدی روشنفکر ، با تاکید بر اینکه طرح فیترلینگ شبکه‌های اجتماعی تاکنون در مجلس ارائه نشده که بخواهم آن را امضاء کنم، گفت: انتظار می‌رود رسانه‌ها هم از دامن زدن به برخی شایعه ها که کمکی به بهبود شرایط مردم نمی کند و تنها باعث فشار روانی بیشتر به مردم می شوند خودداری کنند؛ در حال حاضر مهمترین دغدغه نمایندگان کنترل تورم و گرانی و رفع مشکلات معیشتی مردم است نه موضوع فیلترینگ.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه بحث ساماندهی شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی دغدغه تعدادی از نمایندگان است، افزود: ارائه چنین طرحی در مجلس به معنای فیلتر کردن پیام رسان‌ها نیست و باید دید که اگر چنین طرحی ارائه شود مفاد آن به چه شکل خواهد بود.
عضو ناظر مجلس در شورای عالی آموزش و پرورش با انتقاد از اینکه بیکاری روح و روان جوانان ما را آزار می‌دهد و قیمت دلار و سکه سر به فلک کشیده است، ادامه داد: ارزش پولی ملی در بدترین وضع ممکن است و کنترل قیمت‌ها، مدیریت بازار و منابع محدود موجود، پیگیری مطالبات بانک‌ها از ابر بدهکاران بانکی و نورچشمی هایی که هزاران میلیارد تومان پول بیت المال را به اشکال مختلف مورد تعرض قرار داده اند، وسواس و دقت لازم در کیفیت هزینه ارزهای دولتی به ویژه تعیین تکلیف ارزهای صادراتی در شرایط خطیر کنونی حداقل کارهایی است که مردم از دولت و مجلس در شرایط موجود توقع دارند.
روشنفکر یادآور شد: ما شرمنده موکلان خود در استان کهگیلویه و بویراحمد هستیم و نمی‌توانیم به صورتشان نگاه کنیم زیرا مهمترین خواسته آنان از ما اشتغال است و از درد نداری و فقر ناله می‌کنند.