جریمه ۲۱۰ میلیون دلاری کیا و هیوندا توسط آمریکا
جریمه ۲۱۰ میلیون دلاری کیا و هیوندا توسط آمریکا
سکان نیوز؛ سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه های ملی آمریکا (NHTSA) اعلام کرد این دو خودروساز کره ای پس از اینکه به آنها گفته شد برخی از اطلاعات در مورد فراخوان ها را به آژانس به صورت نادرست گزارش داده اند.

پس از اینکه ناظران ایمنی خودرو در آمریکا اعلام کردند هیوندای موتور و کیا موتورز در آمریکا نتوانستند ۱٫۶ میلیون خودرو را برای مشکلات موتور به موقع فرا بخوانند، این دو شرکت، با پرداخت جریمه بی سابقه ۲۱۰ میلیون دلاری موافقت کردند.

سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه های ملی آمریکا (NHTSA) اعلام کرد این دو خودروساز کره ای پس از اینکه به آنها گفته شد برخی از اطلاعات در مورد فراخوان ها را به آژانس به صورت نادرست گزارش داده اند، با این جریمه موافقت کردند.

هیوندای در مجموع با پرداخت جریمه مدنی ۱۴۰ میلیون دلاری شامل پیش پرداخت ۵۴ میلیون دلار، تعهد به صرف۴۰ میلیون دلار برای اقدامات عملکرد ایمنی و ۴۶ میلیون دلار در صورت دیرکرد در پرداخت این جریمه موافقت کرد.

جریمه مدنی که شرکت کیا باید بپردازد در مجموع۷۰ میلیون دلار است، از جمله پیش پرداخت ۲۷ میلیون دلاری، هزینه های ۱۶ میلیون دلاری برای اقدامات ایمنی ویژه و ۲۷ میلیون دلار در صورت دیرکرد در پرداخت.

جیمز اونز، معاون NHTSA گفت: «این بسیار مهم است که تولیدکنندگان به درستی، فوریت مسئولیت‌های فراخوان ایمنی خود را متوجه شوند و اطلاعات را به موقع و بی پرده در مورد تمامی موضوعات مربوط به ایمنی به آژانس ارائه دهند.»

این مصالحه، فراخوان های تولیدات مربوط به سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ را شامل می شود که می تواند به فرسودگی اتاق و خرابی موتور منجر شود.

به عنوان بخشی از این مصالحه، هیوندای ۴۰ میلیون دلار برای ساخت یک میدان آزمایش ایمنی و آزمایشگاه بازرسی در آمریکا و اجرای سیستم های جدید IT برای تجزیه و تحلیل بهتر داده های ایمنی سرمایه گذاری می کند