تجهیز ۸ روستای سروآباد استان کردستان به کابل خودنگهدار
تجهیز ۸ روستای سروآباد استان کردستان به کابل خودنگهدار
سکان نیوز؛ مديريت توزيع برق شهرستان سروآباد گفت: 8 روستاي سروآباد استان کردستان به كابل خودنگهدار تجهيز شده است.

عبدالله آذری در تشریح این خبر گفت: در راستای تحقق اهداف شرکت توزیع برق کردستان در حوزه تبدیل سیم به کابل خودنگهدار پس از اتمام و به بهره برداری رسیدن تبدیل ۱۶ هزار متر شبکه سیمی به کابل خودنگهدار، اکنون کل شبکه فشار ضعیف شهر سروآباد در دو فاز مجزا و با اعتباری بالغ بر ۱۲میلیارد ریال اصلاح و به بهره برداری رسیده است.
وی در ادامه هدف از اجرای این پروژه مهم را استاندارد سازی شبکه توزیع برق شهرسروآباد با ۲۲۵۰ خانوار از طریق تبدیل آن به کابل خودنگهدار دانست و گفت: این شبکه شامل ۳۵ فیدر به طول بیش از ۱۶هزارمتر می باشد که از طریق ۱۵دستگاه پست هوایی تغذیه می شود و در حال حاضر هیچ سیم مسی در سطح شهر سروآباد وجود ندارد و کل شبکه شهر سروآباد اکنون از طریق امنیت بالایی برخوردار است.
وی در ادامه اذعان داشت: شهرستان سروآباد با جمعیت ۲۲۵۰ خانوار دارای ۷۳ روستا درمناطق کوهستانی و صعب العبور میباشد که از این تعداد روستا فعلا ۸ روستای آن به مسافت ۲۰ کیلومتر به کابل خودنگهدار تجهیز شده است.
آذری در ادامه با اشاره به مزایای تبدیل سیم به کابل خودنگهدار خاطرنشان کرد: مزایای اجرای این پروژه رفع ضعف ولتاژ، جلوگیری از سرقت اموال عمومی از جمله سیم مسی، رفع حریم تعدادی از ساختمان های مسکونی و تجاری و عدم نیاز به شاخه زنی و قطع درختان سطح شهر و روستا با هدف کمک به مسائل زیست محیطی را،نام برد.
آذری در پایان به روستای دزلی اشاره کرد و گفت: پروژه تبدیل ۲ هزار و هشتصد متر شبکه سیمی به کابل خودنگهدار در این روستا شروع شده که امید است در روزهای آتی به بهره برداری برسد.